Szukaj
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia 2021
Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r., obecnie w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W związku z tym świętem krajowa branża hotelarska zainicjowała akcję # My sadzimy drzewa posadź i Ty!, Hot 48-godzin challenge! która spotkała się z dużym zainteresowaniem organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych, które w tym dniu organizują liczne imprezy i wydarzenia plenerowe. Do tego grona dołączyło również wiele firm z całego kraju w tym również spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wyzwanie polega na posadzeniu co najmniej jednego drzewka na terenie należącym do podmiotu biorącego udział w tej akcji. Następnie firma nominuje kolejną firmę lub firmy aby maksymalnie rozpowszechnić akcję.

Zakład Mechaniczny “BUMAR– MIKULCZYCE” S.A. jako kolejny podmiot Polskiej Grupy Zbrojeniowej również włączył się do tej szczytnej akcji.

Otrzymaliśmy nominację od Zakładów Mechanicznych “BUMAR– ŁABĘDY” S.A. za co dziękujemy.

Na naszym terenie zasadziliśmy buki czerwone zwisające odmiany PURPUREA PENDULA, które urozmaicają swoim kolorem stosunkowo zielony teren naszego zakładu, co prezentujemy na załączonych fotografiach z tego wydarzenia.

Do dalszego udziału w akcji nominujemy firmę FIN Sp. z o.o Oddział w Kolbuszowej.

Zachęcamy również wszystkich naszych Kontrahentów i Przyjaciół do aktywnego uczestnictwa w tej inicjatywie ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie i naszą planetę, która jest wspólnym domem nas wszystkich.