Szukaj
XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach
7 września 2021
XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

W dniach od 7 do 10 września 2021 r.. odbył się XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tegoroczną wystawę odwiedziło niemal 11 000 gości z całego świata. Wystawę wizytowali Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Pomimo sytuacji pandemicznej wydarzenie cieszyło się jak co roku dużym zainteresowaniem. MSPO w Kielcach jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Podczas tegorocznych targów spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały imponującą ekspozycję najnowocześniejszych rozwiązań dla armii zarówno w zakresie sprzętu jak i systemów. Odbyło się ponad 30 konferencji i seminariów, wiele firm świętowało również swoje jubileusze.

Tradycją targów jest IX edycja Gali Lidera Bezpieczeństwa Państwa, podczas której przyznawane są prestiżowe wyróżnienia za innowacyjność i szczególne osiągnięcia w zakresie wspierania systemu i zdolności obronnych oraz za podejmowane działania na rzecz bezpieczeństwa państwa.

Podczas tegorocznych targów MSPO w Kielcach stoiska spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej były bardzo chętnie odwiedzane przez liczne delegacje krajowe i zagraniczne. Przedstawiciele spółek przeprowadzili wiele interesujących rozmów oraz nawiązali nowe kontakty biznesowe, które z pewnością zaowocują nowymi projektami i przyczynią się do rozwoju krajowego przemysłu obronnego.

Zakład Mechaniczny „BUMAR– MIKULCZYCE” S.A. współuczestniczy w wielu nowych projektach i programach realizowanych przez krajowy sektor obronny.

Wszystkim Jubilatom I Laureatom nagród składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszego rozwoju dla bezpieczeństwa naszego kraju.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać pod adresem: https://www.targikielce.pl/mspo